Grobowce

Grobowce granitowe będą miejscem pochówku na pokolenia. Wykonane z dobrego materiału i odpowiednio zmontowane przetrwają wieki. Stosujemy granity najwyższej jakości, sprowadzane z wielu zakątków świata. Jesteśmy otwarci na różnorodne propozycje, nietypowe projekty i wszelkie sugestie zleceniodawców.

Przykładowa realizacja grobowca

Powyżej prezentujemy dwa przykłady, spośród licznych realizacji, grobowców wykonanych przez naszą firmę. Kompletna linia do obróbki kamienia pozwala nam wykonywać także skomplikowane zlecenia, z zachowaniem przystępnej ceny oraz wysokiej jakości i krótkiego terminu realizacji.

Przydatne informacje

Grobowce mają charakter "rodzinny" czyli budowane są z myślą o tym, że będą miejscem spoczynku dla wielu członków rodziny. Ze względu na to, że są miejscem wielokrotnego pochówku, grobowce muszą spełniać kilka specjalnych wymogów. Wspólną cechą grobowców jest to, że spoczywające w nich trumny nie są przysypane ziemią. Współcześnie w grobowcach umieszcza się zazwyczaj urny z prochami zmarłych.

Z konstrukcyjnego punktu widzenia, dzisiejsze grobowce mają postać murowanych lub betonowych piwnic ziemnych o prostokątnych ścianach, przykrytych betonowymi płytami, ułożonymi w taki sposób, aby można je było zdemontować przy następnych pochówkach. Zadaniem firmy kamieniarskiej jest obudowanie surowych elementów grobowca płytami granitowymi. Operację tę przeprowadzamy zarówno w oparciu o, dostarczone przez klienta, wytyczne oraz na podstawie naszych projektów, z możliwością zastrzeżenia ich realizacji.