Nagrobki dziecięce

Nagrobki dziecięce, podobnie jak ich pełnowymiarowe odpowiedniki, są wykonywane z granitu. Zdając sobie sprawę, iż nagrobek dla dziecka jest ostatnią pamiątką która wyraża rozpacz, a także wielką miłość rodziców do utraconego dziecka, służymy poradą i pomocą w wyborze jak najładniejszego dziecięcego nagrobka.

Kilka przykładów z naszej kolekcji

Na wyjątkowość wykonywanych przez nas nagrobków dziecięcych mają w głównej mierze wpływ indywidualne propozycje i wskazówki rodziców po utracie dziecka. Wykonujemy również projekty nagrobków i pomników dla dzieci, o charakterze tradycyjnym lub bardziej skromnym, co niejednokrotnie staje się ich atutem.

Wykonanie nagrobka

Nagrobki dla dzieci mogą zostać wykonane z dowolnego rodzaju granitu - spośród kilkudziesięciu dostępnych odmian - jednak z praktyki wynika, że najczęściej do realizacji tego typu pomników są wybierane kolory jasne, symbolizujące dziecięcą niewinność. Na nagrobkach tych pojawiają się też niejednokrotnie figurki aniołków.

Tablice napisowe dziecięcych nagrobków mogą przyjmować dowolną formę, często wykonujemy je w kształcie serca. Proponujemy również dodatkowe rzeźbienia, witraże, figury kamienne i różnorodne elementy zdobnicze które zestawione umiejętnie w całość, pozwalają uzyskiwać ciekawe efekty. Ponieważ każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia, prosimy o kontakt lub zapraszamy do naszej firmy.