Nagrobki podwójne

Ze względu na swoje rozmiary nagrobki te są przeznaczone na groby rodzinne. Ich wielkość zależy w głównej mierze od standardów i regulaminów określonych na danym cmentarzu, a ponadto - od tradycji zwyczajowych charakterystycznych dla danego regionu. Na terenie Śląska wymiary te wynoszą 140 x 180 do 180 x 220 cm.

Przykładowe realizacje

Przedstawione powyżej przykłady nagrobków stanowią zaledwie znikomy wycinek naszej działalności. Oferta obejmuje zarówno propozycje skromne, dostępne przy już niewielkim budżecie, a także realizacje nietypowe, tworzone na specjalne zamówienie. Misją naszej firmy jest pełne zadowolenie Klienta.

Konstrukcja i właściwości

Nagrobki podwójne wykonujemy nieomal wyłącznie z granitu ze względu na znaczną odporność tego surowca na działanie czynników zewnętrznych i zarysowania. Obok kwestii materiałowych oraz stosowanych przez nas rozwiązań, wymienionych już w opisie dotyczącym nagrobków pojedynczych, warto również zwrócić uwagę na cechy konstrukcji nagrobków podwójnych, która umożliwia stosunkowo łatwy, częściowy demontaż.

Możliwość sprawnej oraz nieinwazyjnej rozbudowy miejsca pochówku jest znacząca, szczególnie w przypadku grobów rodzinnych, np. jeżeli są planowane tzw. "dochówki". Tablice napisowe nagrobków podwójnych mają też nieco większe rozmiary. Pozostawia się na nich odpowiednią ilość wolnego miejsca dla zamieszczenia tam kolejnych inskrypcji w przyszłości.