Pomniki z głazów

Obok uformowanych z głazów symboli miejsc pochówku, wkopanych w ziemię obelisków bądź, zaznaczonych mniejszymi kamieniami, obstaw miejsc wiecznego spoczynku, nie da się przejść obojętnie. Nagrobki wykonane z głazów wyróżniają się na cmentarzu swoim naturalnym, surowym obliczem, skłaniając do zadumy i refleksji.

Przykłady aranżacji nagrobków z głazów

Pomnik z głazów Nagrobek z głazów Nagrobki wykonane z surowych z głazów - Kamieniarstwo Orion

Jako jedni z nielicznych w naszej branży, możemy zaoferować Państwu również ten pradawny typ pomnika który, ze względu na swoją pierwotną formę konstrukcji, nie należy do łatwych instalacji. Obok odpowiedniej wiedzy merytorycznej i wyczucia tematu, przygotowanie i postawienie nagrobka z surowych głazów wymaga umiejętności w zakresie ręcznej obróbki kamienia, a także cierpliwości i samozaparcia w doborze materiału oraz w dopasowywaniu poszczególnych elementów konstrukcji.

Pracownia Kamieniarska Orion

Posiadamy dostęp do szerokiej palety różnych odmian granitów w formie slabów, bloków i płyt kamiennych. Ofertę tę uzupełnia asortyment głazów i większych bloków skalnych, stos otoczaków o zróżnicowanej barwie, a także szereg innych, naturalnych kamieni, przeznaczonych na aranżacje nagrobkowe. To znaczące zaplecze materiałowe, poparte wieloletnim doświadczeniem w obróbce kamienia, pozwala nam sprostać wyzwaniom które stwarza wymagająca realizacja pomnika z głazów. Zapraszamy więc do pracowni kamieniarskiej Orion.