Lampiony, solary, znicze...

Oferujemy szeroki wybór lamp nagrobnych, pięknie wykonanych latarni, zasilanych energią słoneczną solarów. Przedmioty te mogą być sporządzone z brązu, granitu, uszlachetnionych odmian kamienia, np, marmuru carrara lub stali nierdzewnej - przeszklonej kolorowymi lub bezbarwnymi szybkami. Wszystkie te materiały są odporne na zmiany atmosferyczne co, w połączeniu ze starannym wykonaniem, gwarantuje długoletnią trwałość lamp.

Poniżej kilka przykładów z bogatej oferty lamp nagrobnych

Płonąca świeca, znicz czy lampa są symbolem pamięci i łączności ze zmarłymi. Dlatego też stanowią nieodłączny element na wszystkich prawie mogiłach i pomnikach. Najbardziej popularne, dostępne już przy niewielkiej cenie, są wolnostojące znicze z wymiennymi wkładami. Można je nabyć w trzech podstawowych kolorach: czerwonym, żółtym i białym, natomiast niektóre wzory są również dostępne w kolorze fioletowym, kobaltowym i zielonym.

Klasyka i nowoczesność

Na granitowych nagrobkach montujemy również (na stałe) kamienne oraz metalowe latarnie lub lampiony, które wyróżniają się ozdobną obudową, z efektownymi szybkami przymocowanymi do metalowych ramek. Te ciekawie stylizowane konstrukcje są pięknym dopełnieniem aranżacji nagrobka oraz spełniają funkcję „światełka pamięci” W ich wnętrzu nie należy jednak umieszczać świec z żywym płomieniem.

Jako źródło światła, w opisanych powyżej lampach, stosuje się diody LED ze względu na niski pobór prądu oraz długą żywotność. Lampki osadzone są w osłonach imitujących świecę lub w formie zapalonego znicza. Zasilanie dostarczane jest z baterii lub akumulatorka które, wraz z pozostałymi elementami układu, zazwyczaj umieszcza się w obudowie latarni. Ciekawym rozwiązaniem są również lampki solarne które świecąc na nagrobkach nocą, wykorzystują energię słoneczną skumulowaną w czasie dnia. Ich montaż jest uzasadniony na tych nagrobkach które znajdują się na otwartej i odpowiednio nasłonecznionej części cmentarza.