Rzeźby, płaskorzeźby, statuy

W naszej bogatej ofercie znajdują się pięknie wykonane odlewy z brązu, które na pewno znajdą swoje miejsce w aranżacjach nagrobków i innych miejsc pamięci. Płaskorzeźby i figury sporządza się również z mączki marmuru carrara. Dzięki zastosowaniu specjalnego spoiwa uzyskują właściwą fakturę oraz twardość, upodobniając się do naturalnego kamienia. Uzupełnieniem oferty są rzeźby wykonywane ręcznie przez znakomitych artystów.

Poniżej kilka przykładowych aranżacji z naszej listy

Przedstawione powyżej przykłady rzeźb i figur nagrobnych stanowią zaledwie niewielki wycinek z listy naszych realizacji. Szeroki asortyment odlewów z brązu i z uszlachetnionych odmian marmuru pomoże Państwu dokonać właściwego wyboru. Gwarantujemy Państwu mistrzowskie, solidne wykonanie każdego zamówionego za naszą doradą artykułu, a także najwyższą jakość opracowania i aranżacji nagrobka w naszej firmie.

Kamieniarstwo Orion - Usługi Artystyczne

Prawie na każdym cmentarzu można spotkać nagrobki o artystycznym charakterze, dzięki zdobiącym je rzeźbom lub płaskorzeźbom, wykutym w blokach granitu czy piaskowca. Bliska współpraca ze środowiskiem artystycznym rzeźbiarzy i ze znakomitymi w swoim fachu rzemieślnikami pozwala nam realizować najśmielsze pomysły. Nasza oferta obejmuje nagrobną rzeźbę figuralną, płaskorzeźby nagrobkowe, portrety wykute w kamieniu, wszelkiego rodzaju ornamenty i ciekawe rzeźbienia które przydadzą gotowej pracy uroku i oryginalności.

Wykuta w kamieniu, przy pomocy dłuta, przez artystę rzeźba jest niepowtarzalna. Jej połączenie z nagrobkiem sprawia niesamowite wrażenie. Rzeźba jest nie tylko dopełnieniem kamieniarskiego kunsztu, ale stwarza nową wartość - kształtując niejako od nowa przestrzeń, nadaje temu miejscu niezwykłego uroku. Znajomość struktury kamienia, w połączeniu z umiejętnością wydobycia jego walorów, pozwalają nam zaoferować Państwu szeroki wachlarz usług artystycznych i gwarantują wysoki poziom realizacji. Zapraszamy do naszej pracowni.