Wazony i wazy kwiatowe

Oferujemy Państwu szeroki wybór waz kwiatowych i wazonów w rozmaitych kształtach, rozmiarach i barwach. W naszej kolekcji znaleźć można wyroby z brązu, stali nierdzewnej, granitu, uszlachetnionych odmian marmuru carrara, a także z odpornych na warunki atmosferyczne żywic poliestrowych. Oferowane produkty w znacznej mierze pochodzą z najlepszych odlewni zagranicznych lub też są dziełem znakomitych polskich rzemieślników.

Przykłady wazonów i waz nagrobkowych

Zwolennicy produktów naturalnych znajdą w naszym obszernym asortymencie przykłady klasycznych wazonów, toczonych z granitu, których formę, fakturę i kolorystykę pomożemy dopasować Państwu do stylu nagrobka, jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba. Miłośników klasyki i ciekawych form artystycznych z pewnością zainteresuje duża kolekcja wyrobów z brązu, również odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Do nabycia są też wazony wykonane ze stali nierdzewnej, które bardzo dobrze komponują się wraz z napisami sporządzonymi z takiego samego lub z podobnego stopu. Praktyczne w utrzymaniu i nie wymagające zabiegów konserwacyjnych są wazony i wazy z żywic epoksydowych. Produkty te są dostępne w szerokiej gamie wzorów, a dodatkowym atutem jest ich przystępna cena.

Mocowanie i konserwacja

Znaczna część, sprowadzanych na zamówienie, wazonów może być montowana do płyty nagrobka lub do jego tablicy napisowej (np. w kolumbarium). Czynność ta jest fachowo wykonywana przez nasz zakład kamieniarski. Wytoczone z różnych odmian granitu wazony wymagają terminowego zabezpieczenia na okres zimowy. Są one szczególnie narażone na pęknięcia podczas mrozów, kiedy to zamarzająca wewnątrz naczynia woda zwiększa swoją objętość. Służymy Państwu fachową poradą i wsparciem w zabezpieczeniu elementów pomnika.