Zdjęcia i ramki na nagrobki

Jednym z dosyć często wybieranych elementów wystroju nagrobka jest zdjęcie upamiętnianej osoby, wykonane na porcelanie. Dzięki współpracy z uznanymi na rynku wykonawcami fotoceramiki nagrobkowej, mamy możliwość dołączenia do aranżacji nagrobka zdjęć kolorowych, czarno-białych lub wykonanych w sepii. Fotografie dostępne są w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów, a efektownym do nich dodatkiem są właściwie dopasowane ramki.

Przykłady zdjęć nagrobkowych

Oferujemy Państwu profesjonalne zaprojektowanie i fachowe wykonawstwo wystroju nagrobka, z dołączonym zdjęciem upamiętnianej osoby. W aranżacjach, do oprawy zdjęć wykorzystujemy wysokiej jakości ramki i brosze mocujące, dostępne w wielu wzorach i rozmiarach. Elementy te charakteryzują się piękną stylistyką, a ponadto wykonywane są z odpornych na warunki atmosferyczne materiałów, np. z brązu, stali nierdzewnej, ceramiki.

Słowo o tradycji i współczesnych technologiach zdjęć nagrobkowych

Technika wykonywania zdjęć na porcelanie istnieje już od ponad stu lat. Początkowo były to zdjęcia czarno-białe, wykonywane w sepii lub w innych odcieniach monochromatycznych. Wraz z pojawieniem się fotografii barwnej zaczęto również wytwarzać fotoporcelanę kolorową. U zarania był to żmudny proces, polegający na wypalaniu każdego koloru oddzielnie, co przekładało się na duży nakład pracy i na wysoką cenę realizacji.

Współczesne technologie umożliwiają uzyskiwanie najwyższej jakości fotografii, z wiernym odwzorowaniem kolorów, włącznie z kolorem czerwonym, trudnym do osiągnięcia w ceramice. Zdjęcia wykonywane są nie tylko na porcelanie - jak dotychczas - ale również na szkle, w krysztale, na metalowych i na kamiennych płytkach. Obok walorów estetycznych i znakomitej jakości wykonania, produkty te charakteryzują się również wysoką odpornością na panujące w naszym kraju warunki klimatyczne.

Jak zamówić? - informacje dodatkowe

Jeżeli chcą Państwo umieścić zdjęcie bliskiej osoby w kompozycji nagrobka, chętnie podejmiemy się realizacji takiego zamówienia i zapraszamy do naszej siedziby w Szczerbicach, koło Rybnika. W celu uzyskania bliższych informacji odnośnie realizacji zamówienia oraz ustalenia terminu spotkania, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy. Jeżeli mają Państwo wątpliwości co do jakości zdjęcia przeznaczonego na nagrobek, wówczas reprodukcję lub skan fotografii mogą Państwo przesłać, do sprawdzenia, na nasz adres mailowy.