Wykonywanie napisów w kamieniu

Łącząc nasze wieloletnie doświadczenie i kunszt rzemieślniczy z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, powierzone nam realizacje napisów nagrobnych oraz innych płyt pamięci wykonujemy różnymi technikami. Dzięki takiemu rozwiązaniu potrafimy zagwarantować Państwu najwyższą jakość prac w połączeniu z konkurencyjnymi cenami usług. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz z różnymi metodami nanoszenia napisów na kamień.

Litery kute ręcznie

Ręczne kucie liter w kamieniu stanowi podstawę tradycyjnego kamieniarstwa którego słynnym przykładem jest inskrypcja na kolumnie Trajana, wykuta rzymską antykwą w 113 r. Litery kute spotykamy na bardzo starych, jak również na nowych pomnikach. Zwracają na siebie uwagę głębokim rytem, dzięki czemu są widoczne i czytelne już z większej odległości. Ręczne wykucie napisów czyni je niepowtarzalnymi, co przydaje tablicy wyjątkowego, ekskluzywnego charakteru. Atrakcyjna cena w naszej firmie i krótki termin realizacji stanowią dodatkowy atut.

Piaskowanie inskrypcji

Piaskowanie jest nowoczesną i efektywną metodą nanoszenia napisów i ornamentów na kamień, jak również na powierzchniach innych twardych materiałów, np. na szkle, metalu, itp. Technologia ta polega na szlifowaniu powierzchni twardszym materiałem ściernym, wyrzucanym z piaskarki, w strumieniu sprężonego powietrza lub cieczy. Wykorzystanie techniki komputerowej i zastosowanie precyzyjnych ploterów tnących zapewnia wysoką jakość tworzonych grafik oraz stwarza szeroki zakres możliwości projektowych.

Głównymi zaletami liter piaskowanych są: ich przystępna cena, szeroki wybór czcionek, trwałość oraz precyzja wykonania. Nasi klienci którzy zdecydowali się na realizację napisów, krzyży lub innych grafik w tej technologii byli szczerze zadowoleni. Z czystym sumieniem polecamy taki wybór każdemu, kto szuka tańszych rozwiązań, ale nie chce przy tym stracić na jakości. Obok wspomnianych już krojów pisma, dysponujemy okazałą kolekcją znaków, wizerunków i ornamentów nagrobnych, które zadowolą najbardziej wymagających klientów.

Litery mocowane do płyty

Litery mocowane do tablicy napisowej są doskonałym wyborem dla osób, którym zależy na niepowtarzalności nagrobka. Obok umiejętnie wkomponowanych i nienagannie przymocowanych do płyty metalowych liter nie da się przejść obojętnie. Profesjonalnie wykonane tą metodą napisy przykuwają wzrok niczym piękne rękodzieło. Ze względu na rodzaj materiału, wyróżniamy następujące rodzaje liter do montażu na płycie:

W naszej ofercie posiadamy duży wybór liter renomowanych firm włoskich jak Caggiati, Lasef, Pilla, Biondan. Oprócz pięknej stylistyki, litery te są wykonane z najwyższej jakości materiałów co gwarantuje bardzo długą żywotność, z zachowaniem pięknego wyglądu przez długie lata. Obok doboru właściwego stylu i rodzaju liter istotną kwestią jest ich umiejętne rozmieszczenie, z zachowaniem idealnie równych odległości. Nieodzownym jest tutaj duże doświadczenie i wprawna ręka specjalisty, z której jesteśmy znani w branży nagrobkowej.

Informacje uzupełniające

  1. Wykańczanie i uszlachetnianie inskrypcji
  2. Projektowanie kompozycji literniczej
  3. Litery renomowanych firm na nagrobki
  4. Wiersze, cytaty, sentencje nagrobne